Diksiyon Kursları Yorum ve ŞikayetleriDiksiyon Kurs TavsiyeleriEn Uygun Fiyat Sunan Diksiyon Kursları
Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Ses Eğitimi

Nedir? – Uyumlu ve Etkili Konuşma Sanatı

Ses eğitimi kişilerin konuşma sırasında kelimeleri ve sesleri doğru, eksiksiz ve güzel kullanabilmeleri için gerekli eğitimleri içeren bir disiplindir. İçerisinde şan, şarkı söyleme ve fonetik öğretileri de kapsamaktadır.

Dilin özelliklerine göre uyumlu ve etkili bir konuşma biçimi kazandırmak amaçlanır. Genel bir alan adı olduğu için şan eğitimi ile karıştırılsa da diksiyon kurslarında esas olarak hitabet ve düzgün konuşma stilleri olarak öğretilir.

Ses Eğitimi Nasıl Verilir? – İşin Uzmanına Başvurun!

Ses EğitimiSes eğitimi diksiyon kurslarında solunum, telaffuz, vurgu ve tonlama eğitimleri ile birlikte bir bütün olarak verilir. Her yaşa ve düzeye göre ders içerikleri belirlenir. Uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilir.

Genel, amatör ve mesleki eğitimler ile kişilerin amacına göre değişiklik gösterebilir. Ses eğitimlerinin müzik ve şarkı söyleme disiplinleri ile birlikte kişiye özel ya da toplu olarak verildiği görülür. Diksiyon kursları bu ihtiyaca cevap vermektedir.

Bunun yanında temel davranışlar olan duruş, solunum, koordinasyon gibi özellikler de kişiye kazandırılır. Ayrıca öğrencinin seslerini kullanırken anatomik yapılarına göre doğru ses çıkışları oluşturmak için çalışılır. Fark edilmeden sesin belirgin özellikleri ortaya çıkarılır.

Ses Eğitiminin İçeriği Nelerdir?

Diksiyon kurslarında yaşa ve cinsiyete göre ayrı gruplar halinde verilebilen ses eğitimi Türkçeyi olabildiğince doğru kullanma, solunum tekniklerini uygulama, ses tanımları ve etkili kullanımlarla sesin şekillendirilmesi sağlanır.

Genel olarak var olan dersler ise:

 • Sesin Ögeleri
 • Sesin Oluşumunda Rol Oynayan Organlar
 • İnsan Sesinin Müzik Eğitimindeki Önemi
 • Ses Türleri
 • Mutasyon Döneminde Sesin Değişim, Gelişim ve İşleyiş Özellikleri
 • Ses Bozukluğuna Sebep Olan Etkenler
 • Duruş
 • Solunum ve Geliştirici Çalışmalar
 • İç ve Dış Yumuşama Etkileri ve İlgili Çalışmalar
 • Diksiyon ve İlgili Çalışmalar
 • Artikülasyon ve İlgili Çalışmalar
 
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Diksiyon Kurs Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
22 Nisan 2018 - 12:27
Son Yorumlar
 • esin taş
  diksiyon kursları hangi günlerde oluyor Devamı
 • UGUR
  Diksiyon eğitiminin şiveli konuşmaya etkisi olur mu ? Ne kadar uğraşırsam uğraşayım b... Devamı
Anket
Diksiyon kursu seçerken nelere dikkat edersiniz?
 

Sıkça Sorulan Sorular
Diksiyon Kişiye Ne Katar?Diksiyon Kişiye Ne Katar?Aldığınız eğitim sizi her şeyden önce toplum önünde etkili bir konuşmacı yapar. Nefesini, sesini doğru şekilde kullanmayı öğrenen birey daha rahat doğaçlama...
Kişisel Gelişim EğitimleriKişisel Gelişim Eğitimleri Diksiyon eğitimi aldığınız kursların pek çoğunda benzer alanlarda da kişisel gelişim kursları düzenlenmektedir. Aslında diksiyon üzerine alacağınız eğitim...
Diksiyon Alıştırmaları Doğru Konuşma EgzersizleriDiksiyon Alıştırmaları Doğru Konuşma Egzersizleri Her kursun kendine göre teknikleri ve eğitimleri olsa da genel olarak kullanılan materyaller ve metinler aynıdır. Örneğin tekerlemeler bu anlamda oldukça sık kullanılır...
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 4 konuk çevrimiçi

Fotoğrafçılık Kursu
Seo
Seo Fiyatları

Diksiyon Eğitimi
Diksiyon Eğitimi
Sesinizi en etkili ve doğru şekilde kullanarak iyi bir konuşmacı olursunuz! Özgüveninizi artar, duygu ve düşüncelerinizi çekinmeden rahatça ifade edersiniz.
Diksiyon Kursları
Diksiyon Kursları
Kurslarda teorinin yanı sıra pratik eğitim de alırsınız. Sosyal bir ortamda, sizin gibi bu işi öğrenmeye hevesli her yaştan insanla keyifli bir eğitim süreci geçirirsiniz.
Seslendirme Dublaj Eğitimi
Seslendirme Dublaj Eğitimi
Film, dizi, reklam ve belgesel gibi alanların tamamına dublajcı yetiştiren bir programdır. Bu eğitimle seslendirme üzerine teknik ve teorik bilgiler edinirsiniz.
Spikerlik Sunuculuk Eğitimi
Spikerlik Sunuculuk Eğitimi
Haber, spor, eğlence-magazin, kongreler, özel davetler, tartışma programları gibi sunuculuk-spikerliğin tüm alanlarında bilgi ve pratik sahibi olursunuz.
Temel Oyunculuk Eğitimi
Temel Oyunculuk Eğitimi
İyi bir oyuncu nasıl olmalıdır? Doğaçlamayı, beden dilini kullanmayı, hareket oyunculuğunu, rol çeşitlerini öğrenebilir ve sahne üzerinde denemeler yapabilirsiniz.
Web Tasarımı
Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
Her hakkı saklıdır © 2012
Diksiyon Kursları Rehberi